Vérfarkasok leírása:
I. ALFAJOK
A Vérfarkasoknak számtalan alfaja van, de általában négy csoportba soroljuk őket. Ezeknek külön megnevezése nincs, de a külsőről lehet felismerni.
1. A Veszélytelen: Ez nem azt jelenti hogy tényleg veszélytelen az alfaj,csak azt,hogy nem az a nagy mészárlós. Viszont ha harc van ő is keményen oda tud állni,és a többiek erejével vetekszik. Családját akár maga elé is helyezi,fontossági sorrendben. Élete árán is képes megvédeni szeretteit,hűséges farkasok,bár kissé bonyolultak. Barátkozni könnyen tud.
Felismerhető jegyek: Robosztus testalkat,nem az a nagyon nagy,bumszli fej,inkább a közepes vagy kicsi. Kék szem,ez a legfontosabb.
Vérfarkas Színei: Szürke, Fehér, Vöröses, esetleg ritkán kevert színek. (ilyenkor gondolok a különlegesebb kinézetre)
Példa: ↓
2., A Dörzsöltek: Ezek a vérfarkasok igencsak veszélyesek,de nem az erejük miatt. Eszükkel játszák ki az ellenfelet,és nem ajánlatos bennük megbízni. Úgy tartják ritka az akikkel őszintén "játszanak",ha ez mégis így van,akkor nyert ügyed van,és nem kell tartanod tőle. Erejük terén ők már inkább azok a gyengébb típusok,de tartogathatnak meglepetéseket. Barátkozás terén nem a legjobb választások.
Felismerhető jegyek: Közepes testalkat,kerekebb fejforma,nyújtott orr,rövid szőrzet,sumákolás,sárgán "villogó" szemek.
Vérfarkas színei: Szürke,Fehér,Vörös,Fekete,kevert színek.
Péda: ↓
3., A Keverékek: Ők valójában tisztavérűek,ne essék félreértés. A Keverék kifejezést azért kapták,mert egyszerre 2 személyiségük van,amit a helyzettől függően használnak. Egyszer barátságosak,és nyíltak,aztán zárkózottak és titokzatosak. Nehéz rajtuk kiigazódni.
Felismerhető jegyek: Nagy testalkat,hosszú,vékony lábak,jól izmoltság,kerekebb fej,rövidebb orrhát. Szeme a jobb oldalon kék,a másikon sárga. Ők a "Veszélytelen és a Dörzsöltek" családfájába nyúlnak vissza mélyen. Erősek és ravaszak is.
Vérfarkas színei: Fekete,Fehér.
Példa: ↓
4., A Fekete Mágiák: Őket tekintik a legveszedelmesebb vérfarkasoknak az egész alfajban. Bennük minden megvan,ami a többi 3 alfajban+ a saját tulajdonságai. A Hiedelmek szerint ők egyszerre testesítik meg az ördögöt,hiszen az ellenfeleik életét pokollá tudják tenni,másrészt viszont az angyal szerepét is betöltik,hiszen családját és őt is nem igazán lehet bántani,amolyan őrangyal a szerettei fölött. Gondolkozása nagyon fejlett,ravasz és okos is.
Felismerhető jegyek: Nagy testalkat,izmos test,relytéjes kinézet. Korom fekete bunda,pirosan izzó szempár,a szemfogak 2,5 cm-nél nagyobbak a többi vérfarkasénál,ami átváltozáskor +25 centivel növeli a fogak hosszúságát.
Vérfarkas színei: Kizárólag Fekete.
Példa: ↓
II. SZAPORODÁSUK
A Vérfarkasoknál majdnem ugyanaz a helyzet,mint az átlagosokénál. Viszont náluk a tüzelési időszak Július 24.-től egészen Július 30.-áig tart. A hímnek 6 napja van arra,hogy tovább örökítse vérvonalát,és újabb vérfarkas jöhessen világra 3 hónapon belül. A kölykök száma 1-3 között mozog,ugyanis nagy gondot igényelnek,így több nem is születhet. A legnagyobb esély akkor van a megfoganásra,ha a nőstény a 3.-ik és a 4.-ik napjában jár a tüzelésnek. Ha ekkor legalább 3-szor sikeres a párzás,a kölykök garantáltan erősek és egészségesek lesznek.
Ha nem sikerül ez alatt a 6 nap alatt párosodni,ki kell várni a következő időszakot. Amely Szeptember 8.-tól egészen Szeptember 14.-ig tart. Ez lehetővé teszi,hogy a vérfarkasok egy évben csak egyszer szaporodjanak,ugyanis Július és Szeptember között nincs meg a 3 hónap,így a Vérfarkasok száma sem fog elterjedni olyannyira,hogy az felborítsa az ökoszisz témát.
A kölyköket a két szülő általában 2 hónapos korig gondozza,onnantól egyre kevésbé lesz szükségük támaszra,hamar fejlődnek,nagy bennük a túlélési ösztön.
III. VISELKEDÉS
Minden Vérfarkasnak más a személyisége,a fentebb leírtakban csak a jellemzők vannak. Minden farkas más,így az is előfordulhat hogy a Dörzsöltekből kikerül 1-2 jó is,vagy a Veszélytelenekből 1-2 rossz. Ez a farkason áll,hogyan viselkedik a neki szimpatikus-illetve unszimpatikus- farkassal.
|